Pleva Jostová medovina 500ml

Neohodnoceno
Značka: Pleva
165 Kč
Skladem (3 ks)

• úžasné vlastnosti jedinečné josty
• chuť, která se hodí pro posezení s rodinou
• receptura, na které jsme pracovali 10 let

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svěží a poctivá
jostová medovina

„Josta je křížencem černého rybízu a angreštu a já jsem si tohle ovoce moc oblíbil pro jeho skvělou chuť a množství cenných vitamínů, které obsahuje. Asi si tak dokážete představit, proč mě napadlo z něj vyrobit medovinu. Vznikla dokonalá chuť, kterou si oblíbila celá rodina a doufám, že vy si tuto limitovanou edici vychutnáte třeba při posezeních s vaší rodinou.“

Milan Pleva
zakladatel rodinné firmy

Limitovaná edice originální jostové medoviny - medovinu naložil zakladatel rodinné firmy Milan Pleva tajně a nikomu z rodiny o ní neřekl. Netušil, co z ní vzejde, protože tvorba nových příchutí medoviny je taková menší alchymie. Několik let ji potajmu testoval a o Vánocích pak překvapil rodinu novou medovinou pod stromečkem. A sami vidíte, že letos už máme možnost ochutnat ji všichni. Povedla se!

Dárek pro rodinu dopadl na výbornou

Ptáte se, jak někoho můžete napadnout z josty, křížence běžnějšího ovoce z našich zahrad, vyrobit medovinu? Milan si kdysi v zahradnictví koupil 6 keříků pro něj neznámé rostliny a později si všiml, že nejen jemu, ale i ostatním josta chutná mnohem více než rybíz i angrešt. Z jeho nadšení se zrodil nápad naložit ji do medoviny.

Na Vánoce 2016 pak Milanovy děti (nebojte, všechny jsou už dávno plnoleté) dostaly jako překvapivý dárek demižony jostové medoviny. Všichni z ní byli opravdu nadšení a shodli se, že letos ji prostě musíte ochutnat i vy!

A tak se k vám dostává tato vynikající limitovaná medovina, kdy od vypěstování josty až po výslednou větší várku tohoto lahodného nápoje uplynulo celých 10 let. Doporučujeme užít si ji s vaší rodinou – tedy tak, jako si ji dopřáváme my :-)

Jak vlastně chutná jostová medovina?

Nejprve si přivoňte - ucítíte vůni ovocného kompotu, který uprostřed léta vařila vaše babička. Medovina voní lehce po jahodách, zato v chuti se pak projevují spíš tóny lesního ovoce - zejména malin a borůvek. Jen co medovinu ochutnáte, hned se vám seběhnou sliny na další doušek. Na jazýčku totiž tato ovocitá kyselinka se sladkostí medu vytváří ty nejkrásnější tóny, kterých se jen tak nepřepijete.

Výroba za studena

Naše medoviny jsou vyráběny kvasným procesem zastudena. Proto pokud pijete jakoukoliv medovinu z naší rodinné firmy – můžete si být jisti, že med ani medovina neprošly varem, ani jsme jindy při výrobě nepoužili vysokou teplotu. Proto si medovina uchovává všechny blahodárné látky z medu.

Objem: 0,5 l

Obsah alkoholu: 12,89 %

Složení: voda, med, josta

ak vznikla medovina?

A kdo měl ten skvělý nápad? Sama příroda – v dobách největších such totiž včely obsadily díry v baobabech, a když přišly mohutné deště, med se smíchal s vodou a přírodními kvasinkami.

Směs pak fermentovala, a tak vznikl první kvasinkový (a alkoholický) nápoj na světě – medovina, kterou později objevil a zamiloval si člověk.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: